Mieszanki paszowe uzupełniające i premiksy

Dla hodowców trzody chlewnej, którzy posiadają warunki technologiczne i surowcowe do sporządzania pasz w swoim gospodarstwie, AGROWIT oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do wytwarzania pasz i bilansowania dawek pokarmowych.

 

  • Unimixy – Wysoka jakość produktów Unimix uzyskiwana jest poprzez stosowanie surowców o najwyższych parametrach fizycznych i żywieniowych oraz zastosowanie najnowszej technologii ich wytwarzania. Obecne rasy trzody chlewnej, szczególnie grupy technologiczne pochodzące z importu z Danii, mają zróżnicowane i bardzo wysokie wymagania pokarmowe. Oferowane i prezentowane produkty Unimix spełniają te kryteria i zapewniają prawidłowe zbilansowanie mieszanek paszowych, co przekłada się na skrócenie okresu tuczu i niskie zużycie paszy – ulotka.
  • SpecjalmixyMPU Extra i Specjalmixy zapewniają pełne zapotrzebowanie dla zwierząt na mikroelementy, makroelementy, witaminy i aminokwasy. Udział enzymów i fitazy w w/w produktach zwiększa dostępność poszczególnych składników pokarmowych zawartych w paszy, a fitaza umożliwia wykorzystanie fosforu organicznego trudno dostępnego zawartego w surowcach paszowych. W/w mieszanki mineralno – witaminowe przeznaczone są do sporządzania pasz pełnoporcjowych dla trzody chlewnej o zróżnicowanym potencjale genetycznym, tuczonej intensywnie paszami własnymi. Stosowanie tych mieszanek na poziomie 2% do 4% daje możliwość dobrego wymieszania z innymi składnikami paszowymi – ulotka.
  • Extra – Mieszanki paszowe uzupełniające BIO-EXTRA są przeznaczone do sporządzania pełnoporcjowych pasz dla trzody chlewnej. Stosowanie tych mieszanek na poziomie od 1% do 4% daje możliwości dobrego wymieszania z innymi surowcami paszowymi, co gwarantuje produkt końcowy o wysokiej jakości dostosowany do wymogów wysokowydajnych zwierząt. W mieszankach paszowych BIO-EXTRA zastosowano neutralny stymulator wzrostu BIO-MOS jako alternatywę dla antybiotyków paszowych. BIO-MOS to nowoczesny, naturalny modyfikator mikroflory jelitowej, która zwiększa odporność na choroby i bakterie patogenne – ulotka.

Superkoncentraty i Prowity

Od wielu lat Polska należy do przodujących producentów żywca wieprzowego w Europie. Współcześnie doskonale łączy tradycję żywieniową z nowoczesnymi metodami produkcji. Hodowcy wykorzystują udoskonalony materiał genetyczny i nowoczesne żywienie, by w rezultacie otrzymać mięso o lepszych walorach smakowych.

  • Superkoncentrat Prosiak – 25%- od 7 dnia do 30 kg m.c.
  • Superkoncentrat Warchlak/Tucznik – 15% od 30 do 60 kg m.c.- dla ras wysokomięsnych + 2,5%śruty sojowej lub 4% śruty rzepakowej lub słonecznikowej.
  • Superkoncentrat Locha – 15% dla loch karmiących i 7,5% dla loch prośnych i lużnych. mieszanek paszowych, co przekłada się na skrócenie okresu tuczu i niskie zużycie paszy.

MPU Pełnoporcjowe

  • Super Prestarter – jednofazowa pasza wysokiej jakości zalecana od 15/21 dnia życia do 15 /20kgm.c. Charakteryzuje się wysokim poziomem energii, dużą zawartością laktozy oraz mączki rybnej wysokiej jakości.
  • Prestarter 1 – mieszanka pełnoporcjowa dla prosiąt stosowana do wagi 25m.c. Produkt przygotowany na bazie wysokiej jakości zbóż, uzupełnianych wysokiej jakości surowcami białkowymi, premiksem laktozą.

Produkty specjalistyczne i uzupełniające

  • Laktoprest – wysokobiałkowy koncentrat paszowy zastępujący mleko w paszy dla prosiąt. Stanowi doskonałe uzupełnienie wysoko przyswajalnych składników pokarmowych niezbędnych w żywieniu młodych zwierząt.
  • Biocynk Carbo – to nowatorski preparat, który jest skutecznym rozwiązaniem na biegunki. Jest to kompozycja termo-strukturalnego węgla aktywowanego z dębiny wraz z hydrolizowanymi taninami z kasztanowca jadalnego oraz tlenku cynku – ulotka.

Agrowit - Hurtownia Dodatków Paszowych

Przedsiębiorstwo AGROWIT powstało w 1993 roku w Pomarzanach koło Kutna, gdzie obecnie mieści się centrala firmy. Jesteśmy firmą rodzinną, znaną na polskim rynku jako solidny dystrybutor surowców i dodatków do produkcji wszystkich rodzajów pasz, preparatów mlekozastępczych, oraz koncentratów.

Kontakt - Centrala

Pomarzany 38

99-340 Krośniewice

Telefon: +48 (24) 252 43 85
Fax: +48 (24) 252 30 71

Kontakt - Piotrków Tryb.

ul. Gliniana 6

97-300 Piotrków Trybunalski

Telefon: +48 (44) 647 25 66
Fax: +48 (44) 647 25 66

Kontakt - Pomorze

Nowe Polaszki 54

83-433 Stare Polaszki

Telefon: +48 (58) 687 61 05
Fax: +48 (58) 687 61 05